| Technical Specification |
| Brand | Apple |
| Name | Apple iPhone 5s |
| Operating System | Apple iOS |
| OS Version | 7 |
| RAM | 1GB |
| Display |
| Type | LED-backlit IPS LCD Capacitive Full Multi Touch |
| Size | 4 Inches |
| Resolution | 640px * 1136px |
| Multitouch | Yes |
| Protection | Corning Gorilla Glass, oleophobic coating |
| Network |
| 2G | Yes |
| 3G | Yes |
| 4G | Yes |
| SIM | Yes |
| Body |
| Weight | 112 |
| Multimedia |
| Audio | AAC, HE-AAC, MP3, Apple Lossless, AIFF, WAV |
| Video | H.264, MP4, MOV |
| Memory |
| Internal | 16GB |
| Data Service |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| WLAN | 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot |
| Bluetooth | Yes, v4.0 with A2DP |
| USB | Yes |
| Infrared Port | No |
| Camera |
| Primary | 8 |
| Secondary | 1.2 |
| Features | Video record: Yes 1080p |
| Features |
| FM Radio | No |
| Battery |
| Type | 1560 mAh Li-Po battery |
| Standby | 250 Hour(2G), 250 Hour(3G) |
| Talktime | 10 Hour(2G), 10 Hour(3G) |
0 comments:
Post a Comment