Apple iPhone 5c
Price: 55000.00
- Available Country :
- Made In :
- Product ID 288
- Product Category:
- Updated on 2014-08-02
| Technical Specification | |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Name | Apple iPhone 5c |
| Operating System | iOS |
| OS Version | iOS 7, upgradable to iOS 7.1.2, planned upgrade to |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz Swift (ARM v7-based) |
| RAM | 1 GB RAM |
| GPU | PowerVR SGX 543MP3 (triple-core graphics) |
| Display | |
| Type | LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 4.0 inches |
| Resolution | 640 x 1136 pixels |
| Multitouch | Yes |
| Pixel Density | ~326 ppi |
| Network | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - A1532 (GSM), A1532 (CDMA), A1456 |
| 4G | LTE - all versions |
| Body | |
| Dimension | 124.4 x 59.2 x 9 mm |
| Weight | 132 g |
| Multimedia | |
| Audio | Yes |
| Video | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| Memory | |
| Internal | 32 GB |
| Card Slot | - |
| Data Service | |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot |
| Bluetooth | v4.0, A2DP, LE |
| USB | v2.0 |
| Infrared Port | Yes |
| Jack | Yes |
| Camera | |
| Primary | 8 MP |
| Secondary | 1.2 MP |
| Features | 1/3.2''
sensor size, 1.4 µm pixel size, simultaneous HD video and image
recording, touch focus, geo-tagging, face detection, HDR panorama, HDR
photo Video 1080p@30fps |
| Features | |
| GPS | A-GPS, GLONASS |
| Sensors | Accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Other | Colors: White, Blue, Green, Yellow, Pink - Active noise cancellation with dedicated mic - AirDrop file sharing - Siri natural language commands and dictation - iCloud cloud service - Twitter and Facebook integration - TV-out - Maps - iBooks PDF reader - Audio/video player/editor - Organizer - Document viewer/editor ((Word, Excel, PowerPoint) - Photo viewer/editor - Voice memo/dial/command - Predictive text input |
| Battery | |
| Type | Non-removable Li-Po 1510 mAh battery (5.73 Wh) |
| Standby | Up to 250 h (2G) / Up to 250 h (3G) |
| Talktime | (2G) / Up to 10 h (3G) |

0 comments:
Post a Comment